Kalorifer peteği temizliği yaptırmak çok önem arz etmektedir. Ama petek temizleme işlemleri çok önemli olmasına karşın yeni yeni yaygınlaşmaya başlamaktadır. Peki kalorifer peteği temizliği yaptırmak neden önemlidir. Kalorifer petekleri kombiden gelen suyun devir daimi sayesinde odaları ısıtır. Bu devir daim olan suyun içindeki maddeler kombi peteklerinde ve kalorifer borularında tortulaşma ve balçıklaştırma oluşturur. Bu tortulaşma ve balçıklaşma yüzünden sıcak su peteği ve kalorifer borularını tam ısıtamaz. Sıcak su petek yüzeyine tam temas etmediği için oda sıcaklıklarında zamanla düşmeler olmaktadır. Bazı peteklerin üst kısımları sıcak alt kısımları ılık olabilmektedir. Hatta kalorifer boru hattının sonundaki petekler hiç ısınmamaktadır. Bu yüzden kalorifer peteği temizliği çok önemlidir.

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk önce peteklerin içindeki ve borularda yer alan suyu boşaltıyoruz. Sonra kalorifer peteklerinin içine ve kalorifer borularına tortuların ve balçıklaşmaların çözülmesi için gerekli kimyasal maddeler gönderiyoruz. Bu kimyasal maddeler tortuları çözmek için peteklerde ve kaloriferlerde biraz beklemektedir. Daha sonra içerideki kimyasal maddeleri dışarıya almaktayız. Böylece petek temizleme işlemini gerçekleştirmiş oluruz. Kimyasalların içeride kalma süresi ve daha sonra kimyasalların içeriden temizliği çok önemlidir. Kombiye ve kalorifer tesisatına zarar verilebilir. Bunun için kalorifer peteği temizliği işlerinizi güvenilir ve işinde uzman olan kişiler tarafından yapılmasını sağlayın. İşi ehline vermediğiniz zaman kalorifer tesisatınız veya kombiniz zarar görebilir. İşte İstanbul’un her yerinde petek temizleme işlerindeki uzman kadrosu ve kalorifer peteği temizliği için kullandığı kaliteli malzemelerle çalışan firmamız Yenişehir mahallesinde de petek temizleme işlerini itina ile yapmaktadır.

Kalorifer Peteği Temizliği Yaptırdığım Zaman Ne Fark Edecek?

Petekler temizlenince sıcak suyun devir daimi tam olarak sağlanacak. Sıcak su peteklerle tam temas edeceği için odalarda ısı kayıpları yaşanmayacak. Kombiniz de odaları ısıtmak için fazladan çalışmayacak. Hem doğal gaz daha az gidecek. Hem de kombiniz elektriği daha az harcayacak. Böylece odalarınız daha az masrafla daha çok ısınmış olacak.

Yılda en az 1 kere kalorifer peteği temizliğini öneren firmamız Yenişehir Mahallesi petek temizleme işlerinde garantili hizmetler sunmaktadır.