Kışın evimizde ve işyerimizde en çok, kaloriferler çalışıyor ama ısınamıyorum problemi karşımıza çıkmaktadır. Kombiniz çok çalıştığı halde, evinizi ya da iş yerinizi yeteri kadar ısıtamıyorsa kalorifer peteği temizliği işinden haberiniz yok demektir.

Petek temizleme yapılarak yaşadığınız yerin ısısı nasıl arttırılır? Kalorifer petekleri içinde yer alan ve kombiniz tarafından gönderilen sıcak su, devir daim yaparak petekleri ve kalorifer borularını ısıtır ve dolayısıyla eviniz ya da işyeriniz böylece ısınmış olur. Suyun içindeki maddeler zamanla kalorifer peteklerinin iç yüzeyine yapışarak bu alanlarda tortulaşarak balçıklaşır. Bu tortular ve balçıklar zamanla artar. Kombinin göndermiş olduğu sıcak suyun kalorifer peteklerine  teması azalmış olur. Böylece petekler az ısındığı için dışarıya da az ısı vereceklerdir. Bundan dolayı odalarınızın ısınmasında sorunlar yaşarsınız.

Kalorifer peteklerini temizleyerek tortuları ve balçıkları ortadan kaldırarak evinizi daha iyi ve daha hızlı ısıtmış olacaksınız. Hem doğalgaz faturanızı düşürmüş olacaksınız hem de elektirk faturasını. Petek temizliğinden önce ev ısınmadığı için kombi daha azla çalışıyor ve bundan dolayı da daha fazla elektrik harcıyordu. Petek temizliğinden sonra kombinizde daha az çalışacak ve ömrü daha uzun olacaktır.

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer peteklerinin temizliği mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kalorifer petekleri temizlenirken kombideki ve peteklerdeki suları boşaltarak temizlik işine başlıyoruz. Peteklerdeki su boşaltıldıktan sonra kalorifer sistemine su tortuları ve balçıklanmalar için kaliteli kimyasal maddeler ekliyoruz. Bu kimyasal maddelerin işini görnesi için belli bir zaman içeride bekliyor. Belli bir süre geçtikten sonra kalorifer sistemindeki kimyasallar çıkarılıyor ve kalorifer sistemine tekrar su veriliyor. Ekibimiz tarafından sistemin çalıştığı gözlemlendikten sonra size hatasız ve çalışan bir sistem teslim ediliyor. Kalorifer peteği temzliğinde yanlış yapılabilecek hamleler kombinizin ve kalorifer tesisatınızın zarar görmesine sebep olabilir. Size daha fazla masraflar çıkarabilir. Kombinizi değiştirmeniz bile gerekebilir. Bunun için kalorifer peteği temizleme işini profesyonellere bırakın.İstanbul petek temizliği işlerinde kaliteli hizmetleri profesyonel ekibiyle veren firmamız, Yeni Çamlıca Mahallesi  Petek Temizliği olarak siz Yeni Çamlıca Mahallesi sakinlerinin hizmetinizdedir. Aramanız iyi bir hizmet için yeterlidir.