Kombi, konutunuzun veya iş yerinizin ısıtma ve sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Kombilerde çeşitlilikler vardır. Bu çeşitlilik ihtiyaca göre çeşitlendirilebilir. Kombilerde çoğunlukla sistemleri ve özellikleri aynı olmasına karşın teknolojik özellikleri farklılık gösterebilir. Dijital göstergeleri, yoğuşma teknolojisi, oda termostatı, arıza uyarı göstergeleri aşırı soğuklara karşı donma teknolojileri gibi birçok özellik farklı olabilir. Genel olarak kombiler Hermetik, bacalı ve yeni teknoloji yoğuşmalı olarak üç çeşittirler. Kombi ile ısınma sistemi kalorifere göre daha az yer kaplar ve sıcak su kullanımı konusunda çok da rahattır.  Ayrıca kombilerde marka ayrımını da unutmamak lazım. Bunlardan biride dünyaca ünlü Viessmann Kombi markasıdır. Viessmann Kombi servisimizden çeşitlerimiz ve kullanımı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kombiler için şunu belirtmeliyim ki kullanımında, duvara asılabilen, ebatları küçük, hafif, az yer kaplayan, gerektiğinde kolay taşınabilen, sessiz çalışan, kullanıcıya bağımsız ısınma konforu sağlayan bir cihaz olmasıyla çok büyük rahatlık sağlar. Yeni nesil kombi cihazlar atık gazın geri tepmesine, içerisinde bulunan suyun aşırı ısınmasına, alevin sönmesine, kış aylarında donmaya ve kullanım esnasında oluşabilecek gaz kaçağına karşı TSE standartlarının ön gördüğü her türlü önlem ve tertibat alınmıştır.

Bütün bu teknoloji üstünlüğe rağmen her kombi bakıma ihtiyaç duyar. Her yıl, yılda bir kere bakım yaptırmak gerekir. Bakım yaptırılmayan kombiler çok çabuk bozulur, elektrik ve doğalgaz faturanızda cebinizi yakacak durumlar oluşturabilir. Bu da hiç kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Viessmann marka kombiniz varsa, bakımını ve ya tamir gerektiren bir durum olduğunu düşündüyseniz, mutlaka Viessmann Kombi Servisimizi aramalısınız.

Kombi servisini aramadan önce yapmanız gerekenlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle evdeki elektrikleri kontrol edin. Cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Cihazınızın yazlık/kışlık ayarlarını kontrol edin. Elektrik bağlantısını kontrol edin. Elektrik sigortasını kontrol edin. Su vanalarının açık olup olmadıklarını kontrol edin. Su basıncının yeterli olup olmadığını kontrol edin ki standart olarak 1-1,5 arası olmalıdır. Baca borusunun yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Bütün bunları kontrolünü bitirdikten sonra halen kombiniz çalışmıyorsa Viessman Kombi servisimizi aramalısınız.

Çağrınıza en kısa sürede cevap vererek, uzman teknik ekibimizi en kısa sürede belirttiğiniz adrese yönlendirelim. Kombinize bakıldıktan sonra hemen sizin yanınızda tamiri yapılabilecekse uzmanımız tarafından işlem yapılır ve kombi çalışır durumda size teslim edilir. Yahut sökülüp servise götürülüp tamir gerektiren ya da parça değişimi yapılması gereken bir sorun varsa uzmanımız ayrıntılı bilgiyi tarafınıza verecektir. En uygun şekilde söküm işlemi yapılarak servis merkezimize bizim tarafımızdan getirilir.

Yedek parça ihtiyacında da yine servis tarafınıza ücret bilgisi verdikten sonra siparişi gerçekleştirir. Sizin onayınızı aldıktan sonra parça getirtilir. Kombinin sökülmesi ve yetkili servise götürülmesi gereken durumlarda da ücretlendirme ayrıca yapılan durumlardandır. Bu bilgiler siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak, kaliteli ve sağlam iş sunabilmek amacıyla verilmektedir. 

Kombinizi yetkili olmayan servislere bakımını ve tamirini yaptırmamalısınız. Çünkü sonraki bakım ve bozulmalarda kombiyi satın aldığınız marka servisi, sorumluluk almayacaktır. Bu da size çok daha fazla maddi külfet getirebilmektedir. Bu bilinçle hareket ederseniz, Viessman Kombi tamirinizi yetkili servisimiz dikkatlice yapar, değişmesi gereken parçayı orijinal parçası ile değiştirir ve en önemlisi uzun süre kullanım sağlar. Isınma sisteminizi korumanız kendinizi ve ailenizi korumanız demek, ayrıca bununla gelen sıcacık gülümsemeniz her şeye değer niteliktedir.