Temizlik hiç şüphesiz tüm insanlar için olmazsa olmazlardandır. Temizliğin estetik yönü bir yana dursun, sağlık açısından çok önemli olduğunu bilirsiniz. Görünen yerleri yüzeyleri, mutfağı, banyoyu temizlediniz. Pekiyi ya evinizdeki kombi, kalorifer gibi peteklerin temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği ne işe yarayacak diye bir soru soracak olursanız; bu işlem %30 doğalgaz tasarrufu yapmanız ve ısının tüm odalara kaliteli ve daha verimli bir şekilde dağıtılması amacıyla yapılıyor. Peteklerin içerisine su vasıtasıyla taşınan ve orada biriken çamur, tortu, kireç ve kir gibi maddelerin varlığı; petekler arasındaki ısı geçişlerini olumsuz etkiler, bu nedenle de verimli bir ısı alamazsınız. Bu durumda hem ısınamazsınız ve doğalgaz faturanız da oldukça kabarık gelir. Kalorifer peteği temizliği sonrasında hem kaliteli bir ısınma hem de %30 doğalgaz tasarrufu elde etmiş olacaksınız.

Siz de bu konuda yardım almak isterseniz, verimli ısınma ve tasarruf yapmak isterseniz petek temizliği İstanbul firmamıza hemen ulaşabilirsiniz. Firmamız petek ve tesisat temizliğinde sizlere profesyonel hizmet sunacaktır. İşinde uzman personel ekibimiz, yurt dışından getirilen profesyonel temizleme cihazları ve temizlik maddeleriyle, peteklerinizi kolayca ve güvenli bir şekilde temizlemekteyiz. Üstelik bu basit işlem radyatörlerinizi, peteklerinizi sökmeden yerinde gerçekleştirilmektedir. Evinizin, ofisinizin kirlenme ihtimali dahi yoktur.

Hiç şüphesiz petek temizliği kombinizin ömrünü uzatacaktır. Dışarıdan temizmiş gibi görünen peteklerinizi eğer temizletmemeyi seçerseniz; kombinizin su dolaşım pompası zarar görecek bu da kombinizin arızalanmasına sebep olacaktır. Boruların çamur, kir ve tortularla tıkanması da işleri iyice zora sokacaktır. Tıkanmış borulardan sıcak su ya çok az geçer ya da hiç geçemez. Bu durumda ısınmanız da pek mümkün olmayacaktır. Siz de hem yakıtınızdan tasarruf sağlamak hem de kombinizin ileride daha büyük arızalar çıkarmasını önlemek için profesyonel hizmetimizden yararlanmak için hemen Şile Petek Temizliği firmamıza başvurabilirsiniz.269 Kombinizin bakımını her yıl belirli periyotlarda yılda bir kez olmak üzere mutlaka yaptırmalısınız. Bu profesyonel hizmetimizden uygun fiyatlarla yararlanmak isterseniz firmamızla iletişime geçiniz. Böylece profesyonel ve kaliteli hizmet alarak; verimli ısınma, yakıttan tasarruf etme, bütçenize kolaylık sağlama ve daha büyük ücretler ödemekten kurtulmak gibi kazançlarınızla mutlu yaşantınıza devam edeceksiniz.