Isınma ihtiyacınızı gidermek için kullanmış olduğunuz kalorifer petekleri, ev ve de iş yerleriniz için vazgeçilmez aparatlardan biridir. Isınma sorununuzu ortadan kaldıran bu peteklerin, belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Peteklerin temizliği oldukça dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Temizlenmeyen ve temizlenmediği için de içerisinde kir ve pas biriken kalorifer petekleri, bir süre sonra ısınma sorunları ile karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Kirin, pasın ve tortunun kalorifer peteğinin alt kısımlarında birikmesi, peteğin üst kısmının alt kısmından çok daha fazla ısı yaymasına neden olacaktır. Bu sorunların yanı sıra peteğin iç kısmında ve tesisat borularında biriken kirler, suyun tesisat içerisinde rahatça dolaşmasını engellemekte ve peteklerden istenen ısı verimi alınamamaktadır.

Isınma sorunlarının üstesinden gelmek ve peteklerden istenen verimi almak için petek temizliğini 2 yılda bir olarak düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Peteklerin temizlenmesi için gerekli olan tüm ekipmana sahip olan petek temizlik firması ile istediğiniz tüm alanlardaki peteklerin temizliğini yaptırabilirsiniz. Uzman ekip kadrosu ile peteklerin içinde biriken bütün kiri, pası ve kireci söküp atan petek temizleme firması, ihtiyacınız olan tüm petek temizlik hizmetini size sağlamaktadır. Temizlenmeyen peteklerde oluşan tıkanıklıkları ve ısınma sorunlarını tamamen çözen petek temizlik firması, kalorifer peteklerinizden istediğiniz performansı her daim almanızı sağlamaktadır. Sizin için en iyi hizmeti sunan ve müşteri memnuniyetini ilk planda tutan temizleme firması, özellikle kış aylarında petekler ile ilgili şikayetlerinizin son bulmasını sağlayacaktır.

Peteklerin temizliği nasıl yapılır merak edenler için temizlik firmasının bu işlemi nasıl gerçekleştirdiğini anlatalım. Peteklerin sökülmeden temizlenmesi için gerekli olan bazı temizleme ilaçları bulunmaktadır. Temizleme ekibi tarafından bu kimyasal temizleyici ürünler kaloriferin sistemine eklenir. Bu kimyasallar su ile karışır ve daha sonra bu su peteklerin ve de tesisatın içerisine tamamen ulaştığında su belirli bir sıcaklığa ulaştırılır. Pompa basıncı uygulanarak tesisatın tüm bölümlerine kimyasal temizleyici içeren suyun ulaşması sağlanır. Bu sayede petek içerisinde birikmiş ve zaman içerisinde tortulaşmış olan tüm kir ve pas iyice temizlenmiş olur. Siz de petek temizleme firması sayesinde peteklerinizin temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.