Evlerinizin muhteşem ısı kaynakları kombiler, istersiniz ki kusursuz çalışsın. Evinizin ocağından, tüm musluklarınızdaki, peteklerinizdeki sıcak suya kadar hepsi kusursuz bir işleyiş içinde olmalıdır. Kombinize her yıl düzenli olarak, belirli periyotlarda bakım yaptırıyorsunuz. Pekiyi kalorifer peteklerinizin de temizlenmesi gerektiğinin bilincinde misiniz? Bu noktada şöyle bir soru akıllara gelecektir: Peteklerin temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği ne işe yarayacak diyecek olursanız; bu işlem %30 doğalgaz tasarrufu yapmanızı ve ısının tüm odalara verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor. Bilirsiniz ki kış boyu ısınmanızı sağlayan şey; peteklerin içinde dolaşan sıcak sudur. Bu sular şebeke suyundan sağlandığına göre de birtakım sıkıntılar kaçınılmaz olacaktır. Peteklerin içerisine su vasıtasıyla taşınan ve borularda, peteklerde biriken çamur, tortular, kireçler ve kirler; petekler arasındaki ısı geçişlerini olumsuz etkileyecek, bu nedenle de verimli bir ısı alamayacaksınız. Bu durumda hem ısınamazsınız hem de doğalgaz faturanız oldukça kabarık gelir. Kalorifer peteği temizliği sonrasında ise; kaliteli bir ısı verimine ulaşacak, doğalgazınızdan %30 oranında tasarruf sağlamış olacaksınız.

Her yıl peteklerinizi temizletmeye karar verdiniz ve bunun doğal sonucu olarak verimli ısınma ve tasarruf yapma isteğinizle petek temizliği İstanbul firmamıza hemen ulaşabilirsiniz. Bu bölgede hizmet veren firmamız, petek ve tesisat temizliğinde sizlere profesyonel bir hizmet sunup, memnuniyetinizi kazanacaktır. İşinde uzman personel ekibimiz de, yurt dışından getirilen profesyonel temizleme makineleri ve temizlik maddeleriyle, peteklerinizi kolayca ve güvenli bir şekilde temizlemektedir. Bu işlem aynı gün içerisinde radyatörlerinizi, peteklerinizi sökmeden yerinde gerçekleştirilmektedir. Tüm bu işlemler gerçekleştirilirken evinizin, ofisinizin kirlenme ihtimali de yoktur.

Petek temizliği tasarruf ve verimli ısınma kazandırırken; kombinizin ömrünü de uzatacaktır. Temizmiş gibi görünen peteklerinizi, temiz sandığınız şebeke suyuna emanet edip onları temizletmemeyi seçerseniz; kombinizin sirkülasyon pompası zarar görecek bu da kombinizin arızalanmasına sebep olacaktır. Boruların çamur, kir ve tortularla tıkanması aynı zamanda başka arızalara da sebebiyet verecektir. Tıkanmış borulardan sıcak su ya çok az geçecek ya da hiç geçemeyecektir. Bu gibi sebeplerle ısınmanız da pek mümkün olmayacaktır.

Siz de hem yakıtınızdan tasarruf sağlamak hem de kombinizin ileride daha büyük arızalar çıkarmasını önlemek amacıyla profesyonel hizmetimizden yararlanmak için hemen firmamıza bir telefonla başvurabilirsiniz. Kombinizin bakımını her yıl belirli periyotlarda yılda bir kez olmak üzere mutlaka yaptırınız. Profesyonel hizmetimizden uygun fiyatlarla yararlanmak isterseniz Mimar Sinan mahallesi petek temizliği firmamızla hemen iletişime geçiniz.