Evinizdeki peteklerin kombinizin akciğerleri olarak düşünebilirsiniz. Kombinin doğalgaz yakarak ısıttığı su bu akciğerlere dolan ve buradan tüm vücuda basılan kan gibi tüm yaşam alanına ısı yayar. Petekleri tam randımanla çalışmayan bir ısıtma sistemi hiçbir zaman yaşam alanınızda istenen sıcaklığı sağlayamayacaktır. Eğer petekleriniz düzenli olarak temizlenmiyorsa, siz paraya kıyıp, kombinizi son ayarda yaksanız bile petekleriniz yeterince ısınmayacaktır.

Eğer kombinizi çalıştırdığınızda peteklerin alt kısımları soğuk kalıyorsa, peteğin vanasının bulunduğu kısım ısınmıyorsa peteğinizin temizlenme vakti gelmiş demektir. Petek temizleme İstanbul ili Küçükyalı bölgesinde firmamızdan alabileceğiniz bir hizmettir. Profesyonel bir anlayışla sunduğumuz petek temizleme hizmetimiz, tecrübeli ve uzman ekiplerimizce sağlanmaktadır. Hizmet kalitesinde ödün vermeden, müşteri odaklı bir yaklaşımla sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için bizi aramanız yeterli.

Kombilerin sağlıklı ve güvenli operasyonu için her kış öncesi kapsamlı bir bakımdan geçirilmesi gerekmektedir. Kalorifer peteği temizliği bu kapsamlı bakımın bir parçası olarak düşünülebilir. Kalorifer peteklerinizin kirli olması her ne kadar bir güvenlik problemi yaratmasa da gereksiz yakıt sarfiyatına neden olduğundan göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Uzun süre boyunca tüm kombi tesisatında dolaşımda olan su tesisattaki tüm pisliği toplar, bunun üzerine şehir suyunda bulunan kireç de eklenince, kombi pompası tarafından peteklere basılan suyun içinde balçık kıvamında bir çamur oluşur. Bu çamur, kalorifer peteklerinin dibinde birike birike tortu halini alır. Kombinizi çalıştırdığınızda, kalorifer peteklerinin alt kısmının ısınmamasının sebebi işte bu tortudur. Sağlıklı ve tam randımanlı bir ısıtma için bu tortunun mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu tortudan kaynaklı pisliğin kombi tesisatı içinde dolaşması, kombi filtrenizin de tıkanmasına yol açarak, daha büyük masraflara neden olabilir.

Ehil olmayan firmalarca çok farklı ve verimsiz yöntemler uygulanmasına rağmen, “peteklerin temizliği nasıl yapılır?” sorusunun tek bir doğru cevabı vardır. Öncelikle petek içindeki pis suyun tahliyesi gerekir. Ardından kalorifer peteğine kimyasal basılır. Bu kimyasal peteğin dibinde biriken tortunun çözülmesini sağlayacaktır. Sonrasında petek temizleme makinesiyle peteğe basılan tazyikli su tortunun petekten tahliyesini sağlar. Temizlik tamamlandıktan sonra kalorifer petekleri tam randımanla çalışacaktır.Sizde Küçükyalı petek temizliği ile tanışın usta hizmetlerden yararlanın.