Kış kapımıza dayanırken kontrol etmemiz gereken ilk şey kombilerimizdir. Kombilerimizi düzenli olarak kontrol ettirtmemiz birçok açıdan önemlidir. Kontrolden geçmeyen kombiler ileride arıza verebilir, verimi düşer ve doğalgaz harcama potansiyeli artar.

Yılda en az 1 defa, sonbahar veya yaz aylarının başlarında periyodik muayenesi yapılmalıdır. Bu şekilde bakımı yapılan kombinizden en yüksek performansı alırsınız. Bu bakımları uzman ve belgeli kişilere yaptırmanız çok önemlidir. İlk önce gelen kombi servisi personelinin yetki belgesi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Servis personeline kombinizle ilgili sıkıntınızı detaylı bir şekilde anlatırsanız en iyi hizmeti alırsınız.

Kozyatağı Kombi Servisi, size tüm bu hizmetleri en hızlı ve en iyi şekilde vermek amacıyla kurulmuştur. Kombi bakımı veya arızasını bildirdiğiniz andan itibaren evinize en hızlı şekilde personelimizi yönlendiriyoruz. Personelimiz ilk önce sizi dinleyerek varsa problemi anlamaya çalışıyor. Ardından arızanın kaynağını bulup gereken işlemi yapıyor. Bakım için bizlerden yardım istediyseniz kombinizin kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Tüm bunlar yapılırken, yapılan işlemle ilgili sizlere bilgi veriyoruz.

Kombi bakımı sırasında kombinin kapağı açılmadan” sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi” ile kombinin verimli çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Kombiniz hermetik bacalı ise fanın çalışma durumu kontrol edilir ve gerekli görülürse fan temizlenir. Eski tip kombilerde limit değerleri  kontrol edilir. Bacaya giden ek parçalarda oluşan oksitler temizlenir. Tüm kritik güvenlik elemanları kontrol edildikten sonra sorun varsa, siz değerli kullanıcılar arıza hakkında bilgilendirilirsiniz.

Kozyatağı Kombi Servisi olarak kombi bakımını önemsememizin bir diğer nedeni de çevreyi önemsememizdir. Bakımı yapılmayan kombi bacasından insan sağlığını tehdit eden çeşitli gazlar sızmaktadır. Bu gazlar insanların ölümüne de yol açabilir. Düzenli olarak yaptırdığınız bakımlar sayesinde bu risk ortadan kalkmaktadır.

Kombi bakımının yanı sıra arıza durumunda da hizmetinizdeyiz. Kombiniz çalışmıyor veya ısıtmıyor olabilir, patlamalı yanabilir, radyatörlerin yarısı sıcak yarısı soğuk olabilir veya kombiniz su kaçırıyor olabilir. Bu ve buna benzer durumlarda Kozyatağı Kombi Servisi olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Güler yüzlü ve işinde uzman ekibimizi her zaman arayabilirsiniz.