Kombi tesisatına su basım işlemini gerçekleştirmek için kullanılan dolum vanası olarak da bilinen mekanizmaya doldurma musluğu denir. Çoğu kombi sisteminde kombinin alt kısmında bulunan bu parça kombi basıncını dengeleme görevi de üstlenir. Bu görevi kombideki basıncın belirli bir derecenin altına düşmesi halinde bu rakamı ideal seviyeye getirmektir. Hem yazın hem de kışın kullandığınız kombiler için bazı zamanlar kombi bakımı işini de yapar. Çünkü genel olarak 1 barın altındaki basınçta kombiler düzgün çalışamaz. Doldurma musluğu bu rakamı 1,5 bara getirerek kombinizin daha rahat çalışması ve daha iyi ısıtması için kombilerde bulunur ve bu bakımdan çok elzem bir parçadır.

Kombilerde bu parça arıza yaptığı zaman genel itibariyle anlaşılması çok zor olmaz. Çünkü kombi tamiri işini yapan kişiler hatta kullanıcılar bile biraz kombiyle içli dışlı olurlarsa bu arızayı anlayabilirler. Çünkü genel olarak ya kırılmıştır ya da yalama yaptığı için boşa dönüyorlardır. Temel görevi kombiye su vererek basıncı yükseltmek olan bu parçanın çalışmaması halinde kombi susuz kalır ve çalışmayı durdurur. Eğer ki bir dikkat edilmeden kombinin içine müdahale edilirse yeterince duyarlı ve hassas olan bu parça kırılabilir ve değişimi gerekebilir. Doldurma musluğu arızasını anlamanın bir diğer yolu da kombi basıncının sürekli düşmesidir. Çünkü kombiye sürekli su vermek normal bir işlem değildir. Kombi basıncı bir gün içinde birkaç kez kritik seviyenin altına düşüyorsa büyük ihtimalle dolum vanası arızalanmıştır.

Genel itibariyle bu arıza kullanıcı hatası olarak kabul edilir. Sebebi ise uzman kombi tamircisi ve teknik servisler tarafından karşılaşılan vakalar itibariyle kullanıcının bu muslukla sürekli oynayarak kombinin basıncını ayarlamaya çalışmasıdır. Bu bakımdan çoğunlukla garanti kapsamının dışında kalmaktadır. Doldurma musluğu arızasında maalesef tamir imkanı bulunmamaktadır. Bu parçanın değişimi gerekmektedir. Bir diğer hataya düşülen nokta da arızalanan parçayı değiştirmek hususundadır. Bu arızayı herkes anlayabilmektedir. Ancak herkes kırılan dolum vanasının değişimini yapamamaktadır. Bu hususta kullanıcılardan ricamız kombi teknik servislerinden ve uzman kişilerden yardım alınmasıdır.