Hayatımınız bir parçası haline gelmiş kombileri çoğunlukla evlerimizde ve iş yerlerimizde kullanırız. Kombi kullanarak kazandığımız avantajlarından tutunda bütün kombiler hakkındaki sorulara cevap bulacağız.

1.Kombi Kullanmanın Yararlar Nelerdir?

Kullanıcıların istedikleri süre dahilinde ısınabilecekleri bir sisteme sahip olan kombilerde, kullandığınız kadar para ödersiniz. Merkezi sistemlerden ayrılan noktası da budur. Her an istediğiniz şekilde sıcak su kullanma olanağı da sağlar.

2. Kombi İle Isınmanın Güvenlik Açısından Problemleri Var Mıdır?

Kombilerin alev sönmesi, kombi doğalgaz kaçakları gibi birçok problemin önlemi alınmıştır. Bu sayede kombiler oldukça güvenli cihazlardır.

3.Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Evinize ait en uygun kombiyi nasıl seçeriz. Bunları maddeler halinde görelim.

* Tüm firmaların cihazlarını detaylı ve titizlikle araştırıp, gerekirse bayilere gidip inceleyiniz.

* Dairenizin konumu ara katta ise bu size en üst ve en alt katlardan daha az ısı kaybedeceğiniz anlamına gelir.

* Daireniz kuzey yönüne bakıyorsa güney yönüne bakan daireler arasında farklı ısıtma ihtiyaçları doğar.

*Evinizin kaç metrekare olduğu da ısınma ile ilgili farklı ihtiyaçları doğurabilir.

* En önemlisi dairenizde ısı yalıtım var ise yakıt tüketiminde azalma olacaktır. Doğalgaz faturalarınızın kabarık gelmesini engeller.

4. Kombiyi Ekonomik Şekilde Nasıl Kullanırım?

Kombinizi asla açıp kapatmak gibi işlemlerde bulunmayız. Böyle işlemler kombinizin daha fazla yakıt tüketmesine neden olmakla beraber ömrünü azaltır. Bu işlemler yerine kısık ayarda çalıştırdığınız kombiniz daha az yakıt tüketerek ev ekonominize yarar sağlar.

5.  Kombinizi Geceleri Hangi Konumda Tutmalısınız?

Dairenizin soğumasını önlemek için kombinizi en düşük seviyeye getirerek çalıştırabilirsiniz. Bu sayede gündüzleri dairenizi ısıtmak için kombiniz yüksek bir enerji harcamayacaktır.

6. Cihazınızın Kullanım Ömrü

Kombi temizleme işlerini zamanında yaptırdığınızda ortalama olarak 10 ile 15 yıl arasındadır.

7. Kombinizde Bulunan Basınç Göstergesi Kaç Olmalıdır?

Su basıncı kombinizde çok düşük olursa, kombiniz çalışmamakla beraber arıza durumuna geçip sizlere sorun yaratabilir. Bu bağlamda cihazınızda 1.5 bar su seviyesi için idealdir.

8. Kombiniz Arızalı Bir Durumda Ne Yapmalısınız?

İlk önce kullanma kılavuzunu okumalı orda belirli sorunların çözümleri için bilgiler uygulanmalıdır. Uyguladıktan sonra hala sorun devam ediyorsa hiç zaman kaybetmeden yetkili servisi aramalısınız.