Kombi fanı neredeyse en çok arızalanan parçalardan biridir ve kombide fan tamiri oldukça da pahalıya gelmektedir. Hermetik kombiler atık gazları dışarı atarak oksijeni ve temiz havayı yakmak için yanma odasına çeker. Bu çekme işlemini yapan ve içerdeki yanma işlemine katkıda bulunan bu parça oldukça işlevsel ve buna paralel olarak bir o kadar da pahalıdır. En çok karşılaşılan arıza tipleri ise kombi fanının gereğinden fazla ses çıkarması ve düzgün çalışmamasıdır. Bobin sargısının yanması, fan sıkışması ve fan rulmanlarının öterek ses çıkarması da karşılaşılan diğer arıza tiplerindendir. Burada genelde arızalı kombinin sahipleri teknik servislere bu durumu aksettirdiklerinde tamiri zor ve zahmetli olan bu parçanın tamirine azman ayırıp uğraşmak istemeyen teknik servisler yeni parça takmayı önerirler. Tamiri masraflı olduğu gibi yeni parça da en az tamir kadar masraflıdır.

Ancak kombide tamir işi yeni parçadan daha ucuzdur. Bu bakımdan teknik servisten tamir etmesini istemeniz sizi daha fazla masrafta kurtaracaktır. Genel olarak tamir edilen parçaları teknik servisler 1 yıl garanti ile tamir ederler ve aynı gün içinde tekrar kombinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak burada teknik servislerde fanın üstünde bulunan devir kartı, sargıları ve rulmanları gibi teknik parçaların stoklarda bulunması önemlidir yoksa bu parçaların temini için bir süre daha beklemeniz gerekmektedir.

Kombi problemleri arasında genel bir inceleme yaparsak çoğu arıza sebebi bakımsızlıktandır. Kombi fan arızası da tıpkı diğer problemler gibi kombinizin bakımsız kalması sonucu meydana gelir. Teknik servislere gelen arıza bildirimlerinin çoğunluğunun altında bakımsızlık sebebi yatar. Bakımsızlık kadar kombi montajının düzgünlüğü de önemlidir. Çünkü düzgün şekilde monte edilmemiş ve yağmur suyu gibi dış etkenlere maruz kalmış kombilerde fan arızası meydana gelebilir. Yine bakımsızlığa bağlı olarak fan motorunda mevcut bulunan rulmanlar ve rulman yatakları zamanla aşınarak fanı olumsuz etkileyebilir. Aşırı sık elektrik kesintisinin yaşandığı ve voltajın çok sık alçalıp yükseldiği yerlerde de kombi fanı arızalanabilir. Ancak bu çok ekstra durumlarda gerçekleşir ve beklenmeyen bir haldir.