Evlerinizde ve işyerlerinizde artık kombi vazgeçilmez bir ev gereci. Kış aylarında sürekli kullanılan kombiler, yaz aylarında da sıcak su temin etmek için kullanılmaktadır. Yılın her ayı, her günü faaliyette oldukları için arıza çıkarma olasılıkları yüksektir.  Kombi servisleri kombilerimizin periyodik bakımlarını yapmaktadırlar. Bu bakımları yaptırmadığımız takdirde birçok problemle karşılaşmamız kaçınılmazdır.

Kombi arızalarında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri, kombinizin sürekli ateşlemesidir. Yaz aylarında kombiniz yaz modunda olduğu için sürekli çalışmaz. Sıcak su kullanacağınız zaman musluk açıldığında, kombi ateşler ve çalışmaya başlar. Aslında kombi 24 saat çalışır durumdadır; fakat sadece sıcak su kullanılacağı zaman bu isteği karşılamak için ateşleme moduna geçer ve ateşleme yapar. Kombinin su açıldığında ateşleme yapması normaldir. Kalorifer çalıştırılıp kombi kış moduna geçirildiği zaman ateşleme yapar. Bunun dışında ateşleme yapmaz. Bu normal durumlar dışında kombi sürekli ateşleme yapıyorsa ortada bir problem var demektir. Anlaşılacağı üzere kombi sürekli ateşleme yapmaz.

Kombinizin sürekli olarak ateşleme yapmasının birkaç nedeni vardır: Kombinin iyonizasyon elektrodu alev görmüyor olabilir. Ateşleme arızasında en önemli neden budur. Bir diğer sebep de iyonizasyon elektrodunda oksitlenme veya kirlenme olmasıdır. Bu durumda da kombiniz sürekli ateşleme yapar. Bunların en önemli nedeni kombi bakımının ihmal edilmesidir. Bu iki nedenin yanı sıra elektronik kart arızası veya gaz valfi arızası da ateşleme sorunu yaratabilir.

Bu gibi durumlarda Chaffoteaux Maury Kombi Servisi olarak önerimiz cihaza kendinizin müdahale etmemenizdir. Servisimizi aradığınızda, konusunda uzman personelimiz yardımınıza koşmaya hazırdır. Uzman personelimiz öncelikle kombinizi açarak iyon kontrolü yapar. Sorunun kaynağını bulduktan sonra sizlere sorunla ilgili bilgi verir ve yapılması gereken müdahaleyi anlatır. Kombinizde sürekli çalışma veya sürekli ateşleme sorunu varsa Chaffoteaux Maury Kombi Servisimizi arayıp uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Böyle bir problemle karşılaşmamak için yapılması gereken en önemli şey, kombinizin periyodik bakımlarını yaptırmaktır. Özellikle yaz ve sonbahar aylarında mutlaka servisimize danışıp, uzmanlarımızdan bilgi, yardım ve destek alıp bakımlarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bizler sizlere kaliteli hizmet vermek için her zaman hazırız.