Kombi kullanımı günümüzde neredeyse tüm evlerde yaygınlaşmış durumdadır. Eskiden merkezi sistemli olan ısınma koşulları günümüzde kombi ısınma sistemine dönmüş durumdadır. Bireylere de kullanım ve ücret açısından daha kolaylık sağlayan kombi kullanımı doğru kullanılmadığında ve yeteri kadar bilgi sahibi olunmadığında doğalgazdan kaynaklanan can kayıplarına bile sebep olabilmektedir.

Doğru kombi kullanımı sağlamak öncelikle taktırdığınız kombi markasını iyice araştırmak ve hakkında bilgi sahibi olmak ile doğru orantılıdır. Bunların dışında kombiyi taktırmak istediğiniz yerin oda sıcaklığı ve basıncı, kullanılan boruların kombi kullanımına uygun olması ve binanızın kombi kullanımı için elverişli olması gibi faktörler oldukça önemlidir. Bu konuda gerekli servis elemanlarından da alacağınız yardım doğrultusunda tehlike yaratmadan kombi kullanımızı sağlamanız mümkündür.  Kullandığınız enerji kadar ücret ödeme kolaylığı sağlayan kombiler aynı zamanda istediğiniz rahatlıkta sıcak su kullanımızı da kolaylaştırmaktadır. Bu bakımdan çoğu evde kullanımı yaygınlaşmış durumdadır.

Kombiler genellikle doğalgaz ile kullanılmaktadır. Doğalgazlı kombi kullanımı ise beraberinde bazı şeyleri bilme zorunluluğu da getirmektedir. Doğalgazlı kombi kullanımı çoğu zaman avantaj gibi görünsede yanlış kullanımından pek çok zorluklar doğmaktadır.

Kombi kullanımında su basınç ayarlayıcı otomatik sistemler bulunmaktadır. Bu durum kullandığınız kombinin kendini otomatik ayarlaması ile doğru orantılı olmaktadır. Bulunduğunuz ya da kombinizi taktırdığınız bölgeye göre su basınç ayarı da otomatik olarak düzenlenmektedir. Basınç sensörleri bu ayarlamaları otomatik olarak sağlamaktadır. Kombilere genel oranla bakıldığında ise ideal kombi basınç oranı 1,5 barı geçmemelidir. Bunun dışında kombinizde kullanılan ve ayarlanması gereken bir ısı ayarı bulunmaktadır. Bu ısı ayarını ise kombilere göre genellemek doğru olmamaktadır. Kombinizin ısı ayarı kullandığınız markaya, bina ve çevre yapısına, alt zemin etütüne göre farklılık göstermektedir. Genellikle kulladığınız markaya göre ısı ayarı otomatik olarak düzenlenmektedir. Bunu kendi düşüncenize göre değiştirmeniz ve düzeltmeniz yanlış olacaktır. Ancak evinizin ve odanızın sıcaklığına göre küçük değişiklikler yapmanız kombi kullanımı açısından sıkıntı yaratmamaktadır.