Çağın getirdiği yenilikler ve teknoloji ile birlikte ısınma için kullanılan yöntemler de değişmektedir. Sağladığı maliyet, temizlik, zaman gibi avantajlar, doğal gaz kullanımı için ciddi talep uyandırmaktadır. Doğal gaz kaynağını mekan ve su ısıtmasında kullanabilmenin iki yolu mevcut; ya merkezi sistemlerden yararlanılır ya da her hane için ayrı kombiler tedarik edilir. Seçim tercihe bırakıldığında çoğu insan merkezi sistemle ısınmak yerine hanesine kombi almayı tercih etmektedir.

Kullanımı oldukça yaygın ve kolay olan bu cihazların güvenliği ve kombi bakımı akıllarda soru uyandırmaktadır. Firmamız bu noktada ihtiyaç duyulan her türlü desteği sağlamak için teknik destek çağrı merkezi ve teknik servis hizmeti vermektedi

Bu denli kullandığımız bu cihazların her türlü parçasının gerektirdiği gibi çalışması oldukça önemlidir. Sizlere örnek en çok karşılaşılan sorunlardan birisi olan kombi dolum musluğu arızası hakkında bilgi verip, çözümü için hangi hizmetleri sağladığımızı aktaracağız.

                          

 

Kombi dolum musluğu, kombiye giden su miktarını ayarlamak için kullanılan parçadır. Kullanıcılar bu parçanın sıkışıp açılmaması, açılırken kırılması ya da başlığının çıkması gibi problemler ile karşı karşıya kalmaktadır.
Kombi dolum musluğu arızasının sebepleri; Kombi barında herhangi bir düşüş olur ise bu parçalara el ile müdahale edilir. Bu yüzden musluklarda oluşacak arızalar genelde kullanıcı kaynaklı olarak tanımlanmaktır. Kombi muslukları bar basıncı ayarlamak için kullanılmaktadır. Dolum muslukları kullanıcılar tarafından bu ayarı yapmak için kullanılırken kırılabiliyor ya da başlıkları çıkabiliyor. Bu durumda kombinin barının sürekli yükselmesine, kombi iç basıncının bozulmasına, aynı zamanda kombiye giden suyun kesilmesine de sebebiyet verebiliyor. Böyle bir duruma maruz kalırsanız yapabileceğiniz en hızlı çözüm teknik servis aramak olmalıdır. Çünkü bu kombi arızası kullanıcı tarafından çözülemez. Böyle bir durumda parça tamiri söz konusu değildir. Musluğun değişmesi gerekir. Değilse kombinizin bar ayarı hiçbir zaman normale dönmez ve daha büyük problemlere yol açabilir.


Kombi muslukları her marka ve modelde farklı şekillerde bulunmaktadır ve kombinin genelde altında montajlıdır. Unutulmamalıdır ki kombinin periyodik bakımlarının yapılmasıyla karşılaşılacak sorunlar oldukça aza indirgenebilir.