Modern çağın sağladığı en güzel kolaylıklardan biri de evlerde ve diğer yaşam alanlarında ortam ısıtması ve su ısıtması olarak kullanılan kombi cihazlarıdır. Bu cihazlarla birlikte merkezi ısıtma sisteminin getirdiği birçok sorun daha kolay çözülmektedir. Isıtılacak ortamın hangi yönde olduğuna göre ısı derecesinin ayarlanması merkezi sistemlerde sağlanmadığı için adaletsiz tüketim maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Ya da merkezi sistemde oluşan arızanın giderilmesi oldukça meşakkatli olduğundan, birkaç günü belki daha fazlasını kapsayan tamiratlar nedeniyle ısınma sisteminin atıl kalması problemleri ortaya çıkmaktaydı. Günümüzde merkezi sisteme alternatif olarak sunulan kombi sisteminde ise cihaz ısıtacağınız alanda bulunduğundan herhangi bir arızanın çözümü oldukça hızlı olacaktır. Üstelik kombinizi kullandığınız kadar ısınma maliyetine katlanma avantajını da elde etmiş olursunuz.

Isıtma sistemi olarak kullanılan kombiler, periyodik bakıma ve arıza verdiğinde en kısa sürede teknik servise ihtiyaç duymaktadır. Ve bu tamirat süreci merkezi sisteme göre daha kolay olmaktadır. Fakat arıza kodlarını dikkate almaz ve ihmal ederseniz işte o zaman bazı problemlere ortaya çıkabilmektedir. Hatta bazen bu problemlerin neticeleri, kombi değişimine kadar gidebilir. Kombi üreticileri, kombi arızalarının ciddiyetinin farkında olduklarından, tüketiciye ve kombi destek bakım servilerine kolaylık sağlayan kombi arıza kodlarını ürettikleri ürünlere entegre etmiştir. Ve arıza kodlarının karşılığında uygulanması gereken kombi çözümlerini de gerek kullanma kılavuzlarında gerekse internette, kombi kullanıcıları için paylaşır. Örneğin : Kombi markası xxx hata kodu = 101. Her ne kadar bu bilgiler paylaşılsa da çoğu zaman bu bilgilere uyarak kombi arızalarını çözmeye çalışmak oldukça karışık bir hal alabilir. Fakat siz arıza kodunun karşılığını çözmek için tüm bu zahmetlere katlanmak zorunda değilsiniz.

Kombi arıza kodu verdiği zaman firmamızı aramanız ve kombinizin marka modeli ile birlikte arıza kodunu söylemeniz, size teknik destek vermemiz için yeterli olacaktır. Şayet bu kod sizin bizim desteğimizle halledemeyeceğiniz bir arızayı temsil etmekteyse o zaman ayağınıza kadar gelip kombinizin bakımını üstlenmekteyiz. Kombi çözümleri, ekiplerimiz tarafından sizlere kullanım açıklayıcı bilgiler verilerek yapılacağından, kombinizde kullanım hatasından dolayı ya da farklı bir teknik sebepten tekrar aynı problemle karşılaşma ihtimaliniz oldukça zayıflayacaktır.