Kış ayları gelmeye başladı ve havalar yavaş yavaş soğuyarak belki de cebimizden boş yere uçup gidecek paraların habercisi olmaya başladı. Kış ayları beraberinde ısınma problemlerini de getiriyor tabii ki. Birçoğumuz kombiyi sonuna kadar açtığını ama ısınamadığını hatta peteklerin buz gibi olduğunu söyleyerek dert yanarak battaniye altında tüm kışı geçirmeye çalışmaktayız. Kış gelmeden önce hem doğalgaz faturasının yüksekliğinden tasarruf edebileceğiniz hem de ısınamama sorununu çözebileceğimiz yöntemlerden biri olan petek temizleme işleminin ne kadar önemli olduğunu ve bu işlemin nasıl gerçekleştiğini anlatacağız.

 

                                 

 

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

  • Kombinizi eskisi gibi aynı sıcaklıkta kullanmanıza rağmen peteklerde istediğiniz sıcaklığı yakalayamamanız.
  • Kombinizin sürekli pislik ve kir den dolayı arıza vermesi.
  • Peteklerde ki sıcaklığın her noktada aynı olmaması.
  • Evinizde değişik odalarda bulunan petekleri kontrol ettiğinizde peteklerden bazılarının ya da birinin sıcaklığında fark olması.
  • İki yıldan fazla petek kullanımlarında.

 

                                 

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petekler içlerinde su geçen kanallardan oluşmaktadır ve zamanla bu kanalların içleri su içerisinde bulunan küf, kum ve ya çamur ile yavaş yavaş kapanmaya başlar. Bu sebeple içlerinden geçecek olan sıcak suyun belli bir kısmını dışarda bırakarak içeriye istenilenden daha az miktarda sıcak su akışı sağlanır ve sıcak su tekrardan kombiye dönerek aynı işlemlerden iki ve ya daha fazla geçerek hem ısı kaybına hem de para kaybınıza sebep olur. Bu kaybınızı en düşük boyutta kapatabilmek için siz de en kısa zamanda hatta kış aylarında dahi yaptırarak zarardan kısa sürede dönebilirsiniz. Peteklerinizin temizliğini uzman ve titizlik ile yapabilecek bir ekip ile kışa sıcak yuvanızda girebilirsiniz.

 

Petek Temizliğini Kime Yaptırabilirim?

Küçük Yalı Mahallesinde yaşıyor iseniz ve peteğinizde meydana gelebilecek hem ısı kaybından hem de para kaybından kurtulmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçerek hem danışma hizmetimizden hem de yardımlarımızdan faydalanabilirsiniz. Petek temizliği yapılmaması sebebiyle her yıl Türkiye’de sadece milyonlarca Türk Lirası kaybımız bulunmaktadır. Bu sayede enerjide dışa bağımlı olan ülkemizin kasasına hem de kendi kasanıza fayda sağlamayacaksınız.