Günümüzde evlerimiz ve iş yerlerimiz başta olmak üzere mekanların ısınmasını çoğunlukla kalorifer sistemi ile gerçekleştiriyoruz. Petekler de mekanların içinde bulunan, ısıyı ileten en önemli tesisat parçalarıdır. Kullanımla birlikte bu peteklerin de periyodik bakımları yapılmalıdır. Kalorifer peteği temizliği bakımın başında gelir.

‘’Peteklerin temizliği nasıl yapılır?’’ dendiğinde sadece üst kısmının temizliği anlaşılmasın sakın! Peteklerin iç kısmının temizliği çok önemlidir. Peteklerin maksimum düzeyde ısıtması için temizliğinin yapılması şarttır ve bu işlemin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Kalorifer peteği temizliği düzenli ve uzman kişiler tarafından yapılmaz ise gereksiz enerji kullanımı, tesisatı oluşturan diğer araçlarda arızalar ve daha da kötüsü tesisatta oluşan patlamalar, su sızıntıları gibi sorunlar ortaya çıkar. Evinizde ve işyerinizde bulunan kalorifer tesisatından maksimum düzeyde verim almak, enerji tasarrufu sağlamak, sisteminizin ömrünü uzatmak istiyorsanız peteklerinizin temizliğini yaptırmalısınız.

Kalorifer sistemleri şehir suyu ile çalışmaktadır. Zamanla sistem içinde dolaşan sıcak sudan kireç ve çamur gibi maddelerin tortu oluşturması, birikmesi nedeniyle peteklerin iç çeperleri daralır, bu da suyun akış hızını zayıflatarak sorunlar yaratır. Peteğin her tarafı ısınamaz ya da evdeki diğer peteklere sıcak su geçişi olmaz. Biriken bu yabancı maddeler yerinden kopup sistemi çalıştıran kombide de tıkanıklıklara neden olarak büyük çapta arızalar yaratır.Peteklerin temizliği sadece sistemin suyunun değiştirilmesi değildir.  Biriken ve petek çeperine yapışan yabancı maddeler uzman kişiler tarafından temizlenir, ayrıca bu birikimleri en aza indiren çeşitli kimyasal maddeler de sistem içinde dolaşan suya ilave edilerek bakımı sağlanır.

Petek temizleme İstanbul’da her bölgede şirketimiz tarafından uzman kadro ve profesyonel olarak geliştirilmiş makinalar ile gerçekleştirilmektedir. Peteklerinizin temizliğini yaptırmanız size hem ekonomi hem de zamansız arızalar ile uğraşmanızı engelleyerek konfor sağlayacaktır.Evinizde ve işyerinizde soğuk kış günlerinde kabarık faturalar ödememeniz, kışın keyfini sıcacık mekanlarda doyasıya keyifle yaşayabilmeniz için biz varız. Uzman kadro ve profesyonel makinalarımızla peteklerinizi temizlemek için İstanbul’da size hizmet veriyoruz.Evlerinizde ailenizle mutluluk, iş yerlerinizde çalışanlarınızla başarı dolu sıcacık, güzel kış günleri dileriz.