Peteklerin temizliği nasıl yapılır?  Uygun makine ve kimyasallarla yapılır. Temizlemek için en uygun olan yer banyodur, havlupanı söküp petek temizleme makinesini buraya bağlayabilirsiniz. Kalorifer peteklerin temizliği adım adım halledilmelidir. İlk olarak havlupan radyatörü sökülmelidir.  Petek temizleme hortumunun bir ucunu makineye diğer ucunu da söktüğünüz havlupanın vanasına takılmalıdır. İkinci hortumun bir ucu ise havlupanın vanasına bağlanır öteki ucu da tahliye tuvaletinin içine konulur. Tesisata su verilmesi gerekmektedir bunun içinde banyo musluğu kullanılmalıdır. Şebeke hortumu makineye bağlandıktan sonra makine su ile doldurulur. Bu işlem yapıldıktan sonra tesisat borularının içinde ki kirli su tuvalete akacaktır. Kirli su aktıktan sonra kimyasallar makinenin içine koyularak tesisata aktarılır. Kombinin basıncını ayarlanıp, peteklerin havasını alarak yaklaşık bir saat kombi çalıştırılır kimyasal maddenin sistemde dolaşması sağlanır. Kimyasal madde yaklaşık bir saat peteklerde dolaştırılır daha sonra madde tesisattan çıkarılır. Temizleme süresi petek ve kirliliğe orantılı şekilde sürer.

İşlemler için uygun makine ve kimyasal gerektiği için bu işlemi tecrübeli firmaların yapması daha uygun olacaktır. İstanbul’da ki firmamız sayesinde birçok evin peteklerin temizlenmesi yapılmaktadır. Cüzi bir miktar karşılığında kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde bütün evin petekleri firmamız sayesinde temizlenecektir. Petek temizliği düzenli yapılmalıdır yoksa daha büyük sorunlara örneğin kombinin zarar görmesine sebep olabilir. Böylece daha büyük bir masraf ortaya çıkacaktır. Bu işte uzman bir firma ile anlaşmanız ise hem yapılan işin daha doğru olmasını sağlayacak hem de daha kısa sürede halledilmesini sağlayacaktır. Firmamız tamda aradığınız özellikleri taşımaktadır.

Temiz petekler sayesinde yakıtta %30’ a kadar yakıt tasarrufu sağlamış olacaksınız çünkü peteklerde ki kir tabakası ısının birçoğunun dışarıya aktarılmasını engelleyecektir. Peteklerin ömrü uzamış, kombinin de performansı artacaktır. Ayrıca musluktan akan su kısa zaman da istediğiniz derecede ısınacaktır. Firmamızın güvencesi ile peteklerinizin temizliği hallolmuş, kafanız rahat olacaktır. Firmamız sayesinde petek temizliğinde kullanılan kaliteli kimyasallar, peteğinizin daha geç kirlenmesini sağlayacaktır. Firmamıza rahat bir şekilde ulaşıp konu ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.