Kombiler  bireysel kullanıma yönelik ürünler olup konutunuzun hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacını karşılayan, küçük az yer kaplayan ve bizlere istediğimiz kadar ısınma imkanı sunan cihazlardır. Hermetik  tip ve Bacalı tip olmak üzere iki çeşittir. Hermetik tip kombiler bacaya ihtiyaç duymayan fan yardımı ile yanma havasını dışarıdan alan kombi tipidir. Bacalı tip kombiler ise mutlaka çekişi iyi bir bacaya bağlanmalı ve bulunduğu ortam havalandırılmalıdır. Kombinizi almadan önce size hangi tip kombinin gerekli olduğunu öğrenin, araştırmalar yapın, tavsiye edilen kapasitenin yeterliliğinden emin olun, gerekli broşürleri inceleyip piyasa hakkında bilgi sahibi olarak geniş kombi servisi ağına sahip, günümüz teknolojisiyle uyum sağlayabilecek, üstün hizmet kalitesine önem veren,  daha az arıza yaparak sizi  zor durumda bırakmayacak,   güvenilir markalar ile servis maliyeti uygun, yakıt bedeli bütçenizi zorlamayacak, TSE belgeli cihazları tercih edin.

Ortalama ömürleri 15 yıl olan kombinizi daha uzun süre ve problem yaşamadan kullanmak için bakımını aksatmadan yaptırmanız gereklidir yapılmadığı takdirde daha fazla doğalgaz sarfiyatına yol açıp performans düşüklüğüne sebep olmaktadır. Periyodik olarak yılda bir kez veya altı ayda bir kez servis elemanları çağrılarak kombi bakımı yaptırmanız doğru bir karar olacaktır. Kaliteli ekipmanlar kullanarak yüksek malzeme kalitesi ile  kalorifer dönüş filtreleri,  yanma odası gibi sökülen tüm parçalar gerekli özen gösterilip titizlikle temizlenerek, gaz ayarları kontrol edilip sızdırmazlık testi yapılarak kombinin genel temizliği gerçekleştirilir.

Bosch dünyada önde gelen sayılı ürün ve hizmet sağlayıcılarından biridir. Satış ve servis olanakları dahil edildiğinde yaklaşık 150 ülkede 55.800 çalışana sahiptir. Temel amacı üretimi ve satışı arttırmak olan Bosch Grubu üstün ürün ve hizmetleriyle yararlı çözümler sağlayarak uzman kadro ve personellerle  yaşam kalitesini arttırmaya çalışmaktadır. Bosch Kombi Servisi personellerine de bu bilinci aşılayarak müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutup kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Son teknoloji üretim ve mükemmel teknik özellikler  ile kolay kullanımın yanında bakım onarım ve tadilatta da yenilikleri takip ederek müşteri odaklı çalışıp sadece satın almadan ibaret olmadan devamlı müşteri kazanmayı amaçlayarak personel seçimi ve servis olanaklarına dahilinde güven kazanmayı hedef edinmiş kurucuların yolundan giderek müşterini yarı yolda bırakmıyor.