Evlerinizde ve iş yerlerinizde bulunan peteklerinizin eski performanslarından uzak ısıtma kalitesi göstermek istemiyorsanız, petek temizliği mutlaka yapılmalıdır. Peki petek temizliği nasıl yapılır? Mutlaka uzman ekiplerce ve uygun kimyasalların kullanılması ve petek temizliği için üretilen özel makine, teçhizat ile yapılmalıdır. Kalorifer peteği temizleme işleminin verimli ve yeterli olması için bu şarttır. Petek temizleme İstanbul, şartlarında Kadıköy’de de petek temizleme işlemleri tarafımızca yapılmaktadır.

Konutlarınızda veya işyerlerinizde ısınma sorunları yaşamamak için mutlaka kalorifer peteği temizleme işlemini yaptırmalısınız. Bu işlemin uzman ekiplerce ve ekipmanlarca, düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bu işlemler sırasında radyatörler temizlenir, kireçleme oluşumu engellenir ve temizlenir, tortular giderilir ve temizlenme ile ilgili oluşabilecek arızaların önüne geçilir. Petek temizliği nasıl yapılır ise verimli olacaktır dersek; işte bu işlemlerin petek ve radyatör temizliğinde kullanılan özel kimyasal ilaçların yardımı ve uzman ekiplerce yapılması gerekir. Bu şekilde hem enerji tasarrufu sağlarken hem de ilerde oluşabilecek daha farklı sorunların da önüne geçilmesini sağlar. Isınma giderleri düşerken daha sıcak ve verimli bir ısınma imkanı yakalanır. Petek temizleme İstanbul içerisinde yapıldığı gibi itinayla, özenle ve uzman ekiplerce Kadıköy ilçesinde de firmamız tarafından yapılmaktadır. Ancak bu işlemin belli aralıklarla yapılması gerekir. Radyatörlerin ve peteklerin en fazla 2 yılda bir mutlaka temizlenmesi gerekir. Aksi halde sorunlar artar, kalorifer sisteminin değişmesi bile gerekebilir.

Tıkanan petekler sebebiyle ısınma kalitesi azaları ve ısınma sorunları yaşanır. Firmamızın uzman ekipleri ile gerekli kontroller sağlanır, tespit edilen tıkanma gibi sorunlara yönelik çözüm odaklı işlemler yapılır. Petek temizliği nasıl yapılır ise yapılsın çözüm üretir düşüncesi yanlıştır. İtinalı ve kaliteli çözümler yapılmalıdır. Bu sebeple kalorifer peteği temizleme tesisatın tamamı için de oluşabilecek sorunlara yönelik olmalıdır. Peteklerin verimsiz çalışması konut ve işyerlerinde yaşayanların ceplerine ve sağlıklarına olumsuz etkiler yapacaktır. Bu nedenle verimli ısınmanın evlerinize, site ve apartmanlarınıza, işyerlerinize sağlıklı şekilde yayılması için petek ve radyatör temizliğinin belirli süreler eşliğinde yapılması gerekir. Firmamız Petek temizleme İstanbul ilçesi Kadıköy’de de bu hizmeti kalite garantisi ile vermektedir.