Kalorifer peteği temizliği yalnızca uzman ekiplere emanet edilmesi gereken,  kolay fakat profesyonellik isteyen bir hizmettir. Her ne kadar bazı kullanıcılar petek temizlikleri kendi kendilerine yapabileceklerini düşünseler de, kalorifer peteklerinin tam anlamıyla temizlenmesi yalnızca uygun ekipman kullanımıyla gerçekleştirilebilir. Petek temizliğinin mutlaka alanında uzman bir firma tarafından yapılması gerekmekte olduğu gibi, petek temizliği yapacak firmanın aynı zamanda son teknoloji ekipmanları kullanıyor olması işlem süresi ve işlemin verimliliği açısından önem teşkil etmektedir.

Kalorifer petekleri dış etkenler, suda bulunan yabancı maddeler, tesisat boruları içindeki pislik ve kombiden kaynaklı is nedeniyle kirlenir. Kombi suyu boşaltıldığında, bu siyaha yakın bir koyu kahverengi renkte olması bu kirlilik nedeniyledir. Fakat suyun boşaltılmış olduğu, kalorifer peteklerinizin temizlendiği anlamına gelmez. O halde kalorifer peteği temizliği nasıl yapılır? Aslına bakılacak olursa, kalorifer peteğinin suyunun boşaltılması, temizlik işleminin ilk aşamasıdır. Kalorifer peteği boşaltıldıktan sonra, kalorifer peteğine, temizleme makinesiyle kimyasal uygulanmalıdır. Su boşaltıldıktan sonra peteğin dibine çöken tortu ancak bu kimyasal yardımıyla çözülebilir. Tortu, bekleme süresinin ardından tamamen çözülür.

Çözülme sonrası ise, bu tortuyu oluşturan parçacıkların, peteğin içinden tahliye edilmesi gerekir. Aksi takdirde kısa sürede kalorifer peteğinin içinde yeniden tortu oluşacaktır. Parçacıkların tahliyesi ancak petek temizleme makinesiyle kalorifer peteğinin içine su basmakla mümkündür. Peteğe basılan su bir çalkalama etkisi yaratır ve bu sayede parçacıklar peteğin içinde temizlenir. Temizlik sonrası kalorifer petekleriniz maksimum ısı performansı gösterecek ve doğalgaz tüketiminiz azalacaktır. Kalorifer peteklerinin en az yılda iki defa temizlenmesi şarttır. Isıtma sisteminin yıllık bakımı esnasında, kalorifer peteklerinin de temizliği yapılırsa çok daha verimli sonuçlar elde edilebilir. Kalorifer peteği temizliği kısa süren, zahmetsiz ve ortalığın kirlenmesine neden olmayacak basit ama çok etkili bir işlemdir.

Petek temizleme İstanbul Anadolu Yakasının Ataşehir ilçesinde bulunan İnönü Mahallesinde petek temizliği firmamız tarafından sağlanan bir hizmettir. Profesyonelliği kendisine ilke edinmiş firmamız, tecrübeli teknisyenleri ve son teknoloji ekipmanlarıyla kaliteden ve müşteri memnuniyetinde ödün vermeden, kusursuz ve hatasız bir hizmet sunmaktadır.