Kış aylarının en önemli eşyalarından olan ve ısınmada büyük rol oynaya kalorifer petekleriniz zamanla pislenebilmektedir. Bu peteklerin ısınmasını da etkileyecek olan bu olayların önüne geçmek ve mevcut petekleri temizletmek için ise birçok yöntem bulunmaktadır. Profesyonellik gerektiren bu işi yapabilecek uzmanların olması hem kaliteli bir şekilde iş verimi almanıza fırsat tanıyacak hem de birçok sorunun çözülmesine etkili olacaktır. Peteklerin temizliği nasıl yapılır sorusuna yanıt arayan kişilerin bu soruya yanıt bulmaya çalışmasından ise bu işi yapacak kişiler ile bağlantıya geçmesi olası aksilikleri engellemek ve güzel bir bakım yaptırmak için önemli bir unsurdur. Petek temizleme İstanbul il, ilçe ve mahallelerinde yaygın olarak yapılan ve alanında uzmanlaşmış ustalarımız ile bu işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Kalorifer peteğinizi temizleyecek olan ustalarımızda öncelikle iş sağlığı eğitimlerinin olduğunu bilmeniz de yarar bulunmaktadır. Peteklerinizi temizletme zamanlarında ise değişikliklerin olabileceğini unutmayın. Özellikle peteklerinizin yarısı ısınıyor yarısı ısınmıyor ise, evin bazı yerlerindeki petekler ısınıyor ise ve kombiniz sürekli arıza yapıyor ise peteklerinizin temizlenme zamanı gelmiş demektir. Özellikle işlerine kalorifer borularını temizleyerek başlayacak olan uzmanlarımız belirli kimyasallar ile boruların içerisinde oluşmuş olan kireçleri ve tortuları dışarıya çıkaracaktır. Bu tortular temizlendikten sonra ise özellikle bu kimyasalın borulardan dışarıya çıkartılması ve tortuların temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde yapılmaya bu işlem kişilerin zehirlenmesine yol açabilecektir.

Kalorifer peteği temizliği sırasında özellikle bu işlemlerden sonra peteğin içerisindeki pis su boşaltılır. Bu boşaltıldıktan sonra ise çalışma verimini etkileyecek olan tozlar peteğin içerisinden temizlenir. Bu temizlik esnasında ise özellikle peteklerin dışarıya ısı vermesi amaçlanır. Bunun sonrasında ise tüm işlemler sona erince kombiye temiz su verilir ve kontrol edilir. Petek temizliği artık kişilerin daha verimli çalışacak olan kombilerinin olmasına yardımcı olurken yılda veya iki yılda bir kere yaptıkları bu işlem ile fazla doğalgaz parası vermelerini engelleyecek ve tasarruf yapmalarına yardımcı olacaktır. Firmamızın gülensu mahallesinde uzman bir şekilde yapacağı petek temizliği işlemlerinden uygun fiyatlar ile yararlanacak kişiler iletişime geçmelidir.