Petek temizleme İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin hizmetleri arasında bulunmamaktadır. Bu yüzden evlerinde veya ofislerinde kombi ile ısınan kişilerin bu temizleme işlemlerini kendileri yaptırması gerekmektedir. Yaptırılacak olan bu işlemlerde ise özellikle kişilerin bu işlemler için uzman bir firma ile uzman ekip ile anlaşması gerekmektedir. Aksi halde bu işten kazanç sağlamak isteyen kişilerin yapıyor olduğu bu temizlik ile ilgili birçok sorun çıkmaktadır. Gerekli olan kimyasalların ölçü ve kullanılacağı yerin bilinmesi önemli olduğu için iş sağlığı yasalarına göre çalışıyor olan uzmanların yapacak olduğu petek temizleme işlemleri kişinin sağlığı ve güvenliği açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu yüzden temizleme yapacak ustaların belirli eğitimleri almış olması gerekmektedir.

Kalorifer peteği temizliği yapılırken özellikle tesisat borularının temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde yapılacak işlemlerin bir önemi olmayacaktır. Bu borulara belirli kimyasallar sıkılarak bekletilir ve içerisindeki kirecin giderilmesi ve temizlenmesi hedeflenir. Belirli bir süre zarfından sonra bu kireç temizlenir ve tesisat temizliği sırasında kullanılan ilaçlar imha edilir ve tesisatın içerisinden temizlenir. Bunun sonrasında ise kişilerin daha verimli çalışan bir kombiye sahip olmaları için yapılacak işlem peteklerin temizliğinin yapılması ile ilgilidir. Bu işlem sırasında petek boşaltılır. Uygun görüldüğü takdirde de yapılacak olan ilaçlamalar yapılır. İçerisinde toz biriken petekler temizlenir ve ısı vermeyi zorlaştıracak olan atıkların temizliği sağlanır. Kombinin temizleme işlemi ve ayarları kontrol edildikten sonra ise kombi çalıştırılabilir.

Petek temizliği nasıl yapılır sorusuna aldığımız yanıttan sonra özellikle hangi durumlarda petek temizlenmelidir. Bunun üzerinde durulması gerekmektedir. Ev veya ofisinizde çalışıyor olan ama yarısı ısınmayan bir petek varsa, kombi sık sık arıza yapıyorsa, yüksek doğal gaz faturalarınız geliyor ama hala verim alamıyorsanız kombinizi temizletmeniz gerekmektedir. Kombi ve petek temizliğinin sonrasında yapılan işlemlerin sonucunda kişiler daha az çalışan kombiler ile daha çok ısı elde ettiklerini görecek ve tasarruf edeceklerdir. Sizlerde petek temizliği işlemi yaptırmak isterseniz eğer firmamız ile bağlantıya geçip randevu oluşturabilirsiniz. Uygun fiyatlar ile yaptıracağınız bu işlem sonrasında tasarruf sağlayabilirsiniz.Girne mahallesi petek temizliği ile sizde bize ulaşın.