Petek temizleme İstanbul Anadolu yakası, Kadıköy İlçesi, Erenköy mahallesi petek temizliği firmamız tarafından sunulan kombi bakım hizmetlerinden yalnızca bir tanesidir. Uzman kadrolarımız eşliğinde, profesyonel bir anlayışla sağladığımız petek temizleme hizmetinden Erenköy çapında faydalanabilirsiniz. Sizleri yüksek doğalgaz faturalarından ve evinizdeki ısı kaybından kurtaracak olan bu hizmet, en az iki senede bir tekrarlanmalıdır. Eğer petekleriniz daha önce hiç temizlenmediyse en kısa sürede gecikmeksizin temizlettirilmelidir. Peteklerin zamanında temizlettirilmemesi tesisat borularının ve kombi filtresinin tıkanmasına neden olacağından çok daha maliyetli ve zahmetli sonuçlara yol açabilecek bir durumdur.

Yaz boyunca kullanmadığınız ısınma sisteminizin kış başlamadan tüm güvenlik kontrollerinin ve bakımlarının eksiksiz olarak yapılması, konforlu ve zahmetsiz bir kış geçirmek açısından çok önemlidir. Kalorifer peteği temizliği yapılması gereken bu bakımların ve kontrollerin bir parçası olarak görülmelidir. Koş boyunca çalışan bir ısıtma sisteminin içinde, kir, pas, is ve çamur birikir. Yaz aylarında sistemin durmasıyla birlikte, tüm bu birikinti, peteğin dibine çökerek balçık şeklinden bir tortu oluşturur. Bu tortunun peteğin içinden temizlenmemesi, yaz boyunca peteğin dibinde kurumasına neden olur. Kış tekrar gelip sistem yeniden çalıştırıldığından, kombinin basacağı sıcak su bu tortunun üst kısmında kalacak ve peteğin tortu bulunan kısmı ısınmayacaktır. Ciddi anlamda ısı kaybına neden olacak bu durum, aynı zamanda doğalgazın boşuna yanmasına neden olarak yakıt sarfiyatına da yol açacak ve bu durum doğalgaz faturalarınıza da yansıyacaktır.

Peki, bir kez uygulandığında, kombi ısı performansını hissedilir derecede arttıran petek temizleme işleminde peteklerin temizliği nasıl yapılır? Petek temizliğinin ilk aşaması petek içinde bulunan kirli suyun tahliyesidir. Fakat bu işlemin petekte birikmiş ola tortuya bir faydası yoktur. İkinci aşamada olarak peteğin içine çözücü kimyasal basılır. Daha sonra ise petek temizleme makinası aracılığıyla peteğin içine tazyikli su basılarak tüm tortunun çalkalama etkisiyle yerinden çıkarılarak tahliyesi gerçekleştirilir. Tüm aşamaların tamamlanmasının ardından petekleriniz sanki yeni takılmışçasına ısınacaktır. Peteklerinizi temizlettikten hemen sonra kombinizin çok daha az bir doğalgaz sarfiyatıyla çok daha fazla ısı ürettiğine şahit olacaksınız.