Temiz, güvenilir ve çevre dostu enerji kaynaklarının kullanımının arttığı bu günlerde doğalgazın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Çevre dostu olmasının yanı sıra yüksek verimli, ekonomik bir yakıt olması doğalgaza olan talebi arttırmaktadır. Artan bu talebe paralel olarak kombi ihtiyacı doğmakta ve akıllara “Nasıl kombi almalıyım? “ sorusunu da getirmektir. Tabi bu sorunun ardından karşımıza yoğuşmalı, konvensiyonel, hermetic ve bacalı gibi terimleri de ardından getirmekte. Bunların dışında kapasite, verim, alan hacmi daha birçok terim aklımızın karışmasına neden olabilir. Bu nedenleri göz önünde bulundurup sizzler için kombi alırken nelere dikkat etmeniz konusunda pratik bilgiler hazırladık. Şimdi bunlara bir göz atalım:

  • Kombi alımında ilk önce dikkat etmemiz gereken konu evimizin konumu, bulunduğu kat ve metre karesi . Bunları göz önünde bulundurarak bir kombi kapasitesi hesabı yapılmalı, bunu bir uzman yardımıyla yapabilir veya aşağıdaki formülü kısaca uygulayabilirsiniz.(Tabi bir uzamandan fikir almak her zaman daha etkilidir)

(Isıtılacak yerin toplam m2 si)  x 150 (katsayı)  =  ....kcal/h

  • Yaptığımız hesaplamaya göre iyi bir marka ve fiyat araştırması yapmamız hem bütçemiz hem de kullanım süresi için bize fayda sağlayacaktır.
  • Eminim hepimiz sessiz bir kombi seçimi yapmak ister. Aksini düşünemiyorum.,
  • Kombi alırken en önemli noktalardan biri de iyi firmanın iyi bir servis sunması. Yeterli bilgiye sahip teknik elemanının bulunması
  • İyi bir referans; firmamızdan referans istememiz ,kullanıcı yorumları ürün hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Tavsiye edilen kombiler listenizi hazırlayıp sizin için en uygun olanı seçmenizi sağlar.

Beş adımda kombi seçimi nasıl olur anlattık. Kombi seçerken size iyi bir hizmet sağlayacak bir firmanız var. Nasıl kombi almalıyım?, Hangi kombiyi seçmeliyim? gibi sorulardan kurtulmak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, engin bilgi ve tecrübemizden faydalanabilirsiniz.