Kombi nedir? Kombi evinizin iş yerinizin en uygun şekilde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihaza denir. Peki, nedir bu kombinin özellikleri? Kombi duvarda istediğiniz yere konulabilen boyut olarak küçük bir cihazdır. Hafif ve hacim olarak küçük olması sayesinde istediğiniz takdirde kolayca bir yerden bir yere taşıyabileceğiniz bir üründür. Hiçbir şekilde ses yapmayan kombi sahibine hiçbir zorluk çıkarmayan sadece bakımı yapılması dışında hiçbir şekilde müdahaleye gerek olmayan bir cihazdır. Firmamız sizin için en uygun kombiyi ayaklarınıza getirecektir.

Genel olarak galvanizli çelik, alüminyum, plastik, bakır ve saç malzemelerinden parçalardan oluşmaktadır. Kombini parçalarını inceleyecek olursak genleşme tankı eşanjör, brülör, pompa, üç çıkışlı vana, elektronik kart gibi ana parçaları. Ve emniyet takımları, baca sensörü, akış şalteri gibi kontrol malzemeleri vardır. Kombi nasıl çalışır? Kombiniz cihaz içerisindeki sirkülasyonun yapıldığı bakır borular sayesinde suyun eşanjör ile ısıtılması prensibi üzerine çalışır. Kombi kullanımı güvenli midir? Gazın geri tepmesi, alevin sönmesine suyun aşırı ısınmasına, soğuk havalarda donmaya karşı TSE’nin aldığı önlemler sayesinde artık kombi çok güvenli bir hale getirilmiş ve her türlü önlem alınmıştır.

Bunun yanı sıra kombi maddi olarak çok avantajlı bir cihazdır. Firmamız gerekli kurulumu yaptıktan sonra sizi sıcak su masrafından veya ısınmak için kullandığınız çeşitli araçlardan kurtarır. Aldığınız zaman ödediğiniz para dışında bunun sonrasında sadece bakım ücreti olacak ve size bu bakım dışında sadece kullandığınız kadar ücret ödemenizi sağlayacak…  Günümüzde kullanılan kombiler çeşit olarak üç bölüme ayrılmaktadır. Bunlar bacalı, yoğurmalı  ve hermetik kombilerdir.

Daha önceden bir bilginiz yoksa kombi alırken cihazı kullanacağınız yere göre bir cihaz kapasitesi olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca ürünün Türk Standartları Enstitüsü tarafından onay verilmesi gerekmektedir. Sizlerin kullanım sırasında yakıt tüketiminin ne olacağına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Günümüzde kombiler sanayi bakanlığı tarafından gerekli bakımların yapılması durumda on beş yıl olarak bilinmektedir.  Yaz ve kış sezonuna göre iki farklı ayarı olan kombiler eğer sadece sıcak su kullanmak isterseniz yaz ayarına getirmeniz yeterli olacaktır. Birçok alanda kullanımı çok avantajlı olan kombiler firmamız tarafından kullanmanız için hazır beklemekte…