Evlerde, işyerlerinde ısınma ve sıcak su ihtiyacı için kullanılan kombilerin en az yılda bir kez, mümkünse 6 ayda bir bakımlarının yapılması gereklidir. Periyodik olarak bakımdan geçen kombinin ömrü uzar. Bakımlı bir kombi yıl boyunca sorunsuz çalışır, kolay kolay arızalanmaz. Bu nedenle kombi bakımı, kombi kullanan herkes için ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Kombi Bakımı Önemlidir

Periyodik kombi bakımında firmamız kombinizin sorunsuz çalışması için gerekli tüm kontrol ve temizlikleri yapar.

 

  • Kombinin kat kaloriferi ve su ısıtma fonksiyonları kontrol edilir.
  • Kombi su kaçağı kontrolü yapılır.
  • Kombi baca fanı temizliği yapılır.
  • Kombi filtre temizliği yapılır.
  • Kombi basınç ayarları yapılır.
  • Kombi iç tesisatı genel olarak kontrol edilir.
  • Kombinin içi ve dışı genel olarak temizlenir.

Bakımı yapılsın yapılmasın herhangi bir kombi arızalandığında kombi servisi ihtiyacı duyulur. Firmamız, Bostancı Kombi Servisi olarak hangi marka olursa olsun her tür kombinizin periyodik bakımını yapar, arızalandığında kombi servisi hizmeti vererek kombinizin arızasını giderir.

Kombilerde zaman zaman çeşitli arızalar oluşabilir: Çalıştığı halde ısınmayan kalorifer petekleri, sıcak akması gerekirken soğuk akan su, kombiden dışarıya su akması, kombinin çalışırken ses çıkarması, kalorifer peteklerinin bir bölümünün sıcak, bir bülümünün soğuk olması ya da peteklerin aşırı ısınması, kombinin yanarken patlama sesi çıkarması, kombiyi çalıştırmak için kullandığınız butonların çalışmaması ya da zaman zaman tutukluk yapması, kombi ekranının çalışmaması, basıncı yükseltmek için kombi musluğu açıldığı halde barometrenin değişmemesi, kombinin tuşlarına basıldığı halde çalıştırılamaması ya da kombinin kapatılamaması.

Kombi haricinde ev ve işyerlerindeki kalorifer tesisatları ve petekleri de sorunlar çıkarabilir. Kalorifer petekleriyle ilgili sorunlar ihmal edilirse kombinin verimini düşürebilmektedir. Bu nedenle kombi bakımı yapılırken kalorifer tesisatı ve peteklerinin de genel bakımının yapılması yerinde olacaktır.

Kombi ve kalorifer tesisatıyla ilgili tüm arıza ve servis taleplerinizi firmamıza ileterek bakım ya da onarım servis hizmeti alabilirsiniz. Bunun için internet sitemizdeki formu doldurabilir ya da çağrı servisini arayarak size ulaşabileceğimiz telefon ve adres bilgilerinizi bırakabilirsiniz.