Kalorifer peteği temizliği yaptırmak isteyen kişilerin özellikle uzmanlar ile çalışıyor olan firmalar ile iletişime geçmesi gerekmektedir.  Aksi halde yapılacak her işlem daha fazla maddi kayba veya sağlık kayıplarına neden olabilmektedir. Petek temizliği yaptıracak kişilerin özellikle bunu belirli periyotlarda tekrar ettirmesi gerekmektedir. Bu periyotları anlamak isteyen kişiler ise şu özelliklere dikkat etmelidir. Özellikle evinizde herhangi bir peteğin yarısının ısındığını gördüğünüzde, ısınmayan peteğe rasgeldiğinizde, kombinizin sürekli arıza yaptığından şikâyetçiyseniz veya peteğinizi 2 yıl boyunca hiç temizletmediyseniz artık peteklerinizi temizletme zamanının geldiğini söyleyebiliriz. Peteklerinizin temizliğini yapacak personellerimizin gerekli eğitimleri aldığını ve iş güvenliği yasalarına göre çalıştığını da bilmeniz gerekmektedir.

Petek temizleme işlemlerinde özellikle belirli adımlar vardır bu adımların uygulanması ise ileriki dönemlerde sizlerin maddi tasarruf sağlaması açısından önemlidir. Özellikle petekler temizlenirken yapılması gereken ilk işlemi merak ediyorsanız ve peteklerin temizliği nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız; ilk adımın bir uzmanla görüşmek olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uzman ekip bünyesinde çalışan kişiler petek temizliği için özellikle sağlığa zararlı olmayacak kimyasallar ile petek tesisatını ve boruları temizleyeceklerdir. Bu temizleme işleminde asıl amaç içerde biriken kimyasalları, kireçleri, yosunları ve tortuları temizlemek ve tesisatta su gezinmesine izin vermektir. Bunun sonrasında ise yapılması gereken özellikle peteğin içinin temizlenmesi ve gazının alınması işlemidir. Gaz alma işlemlerinde ise uygun ekip araçları olmalıdır.

Uzman ekip bünyesinde bulunan arkadaşlarımız termostat ısısını, gaz girişlerini, sıcak ve soğuk su giriş çıkışlarını kontrol edecektir. Petek temizliği İstanbul’da yaşayanlar için faydaları saymakla bitmeyecek olan işlemlerden de bir tanesidir. Özellikle petekler temizletildikten sonra kombiniz daha verimli çalışmaya başlayacaktır. Az ısı yakarak ısınan bir evinizin olması petek temizliğinden geçmektedir. Peteklerin içindeki tıkanmalar kalkacak ve sıcak suyun akışı daha da hızlı olacaktır. Sürekli olarak arıza yapan kombilerin yerini daha verimli çalışan ve eskisi kadar yüksek doğalgaz faturalarını görmeyeceğiniz kombiler yerini alacaktır. Sizlerde uygun fiyatlar ile başıbüyük mahallesindeki evleriniz ve ofisleriniz için petek temizliği yaptırmak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilir ve büyük fırsatlar ile bundan yararlanabilirsiniz.