Malum, kombiler artık hemen her eve girmiş, yerleşmiş durumda, onlar vazgeçilmezlerimiz. Musluğu açınca sıcak suyu emrimize veren, peteğe elimizi koyduğumuzda sıcağı hissettiren kombiler hayatımızın olmazsa olmazı durumuna haklı olarak gelmişlerdir. Çoğumuz kombi servisi, kombi tamir ya da kombi kart tamiri ne kadar gerekli biliriz, ama bazılarımız da bu gerekliliği ihmal etmekten geri kalmıyoruz maalesef. Markası ve özellikleri ne olursa olsun, bütün kombilerin, makinelerin hayatlarını devam ettirebilmeleri için ve en yüksek performansı verebilmeleri adına bakıma, tamire ihtiyaç duydukları hepimizce malum. Peki, bunları ne kadar doğru yapıyoruz? Çoğumuz zamanı geçen, bakım süresi dolan kombilerin er geç hata vereceğini, arıza yapacağını biliyor ama yine de ihmal etmiyor muyuz?

Hâlbuki kombi servisi ile iletişime geçmek, işlerimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Çünkü servis zamanı ihmal edildiğinde kombi tamiri her şeyden önce kesemizde büyük oyuklar açmaya neden olacak. Hal böyleyken işin erbabını, yılların deneyimini seçmekte büyük fayda var. Özellikle kombi kart tamir, kombi tamiri her servisin incelikle yaptığı bir iş olmayabilir. Bunun için dürüst ve deneyimli, zanaatkâr diyebileceğimiz ustalara ihtiyacımız var.

Kombi kart tamir de nedir, kombi sevisi olmasa da olur, kombi tamiri için bir tornavida ve pense yeter de artar diyenler ne yazık hâlâ var. Bunlar yalnızca cebimizi yakmaya yönelik düşüncelerdir. Bizi daha büyük sorunların eşiğine getirirler. Ve sonuçta maddi açıdan acı deneyimler olarak aklımızda yer etmekten başka bir işe yaramazlar.

Servisi aradığımızda elbette karşımızda güleç bir yüz, insanı germeyen tavırlar, detaylı ve anlaşılır bir dille yapılan izahlar da bekleriz. Yoksa paldır küldür, evde inşaat varmış gibi çalışan, ortalığı kirletip düzeni bozan servis elemanlarını kimse tercih etmez. Artık bizim ülkemizde de bu bakımdan takdir ettiğimiz ve imrenerek baktığımız Avrupa ülkelerini ve Amerika’yı yakalama yolunda oldukça geniş adımlar atmamız gerektiğini biliyoruz. Unutulmamalı ki bir servisin en büyük farklarından biri de ustalık, zanaatkârlık kadar önem arz eden davranış tarzı, üslubu da servisin yetkinliğini kanıtlar özelliktedir.