Kombi benim düşünceme göre teknoloji harikası bir cihazdır. Daha çok üstün cihazlar keşfedildi ve var diyebilirsiniz, fakat eskinin sobaları ile ısınmış olan ya da evine sürekli ocak için veya sıcak su için tüp satın alan kişilerin benimle aynı fikirde olacaklarına inanıyorum. Gerek evlerimiz için gerekse işyerlerimiz için kullanımı çok kolay olan kombilerin çeşitleri vardır. Atık gazı bina bacasından tahliye eden bacalı tip kombiler, kapalı yanma odasına sahip olduğu için dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında bağlanmış bir eş merkezli (iç içe geçmiş) baca seti ile yanması için gerekli havayı dışarıdan alıp ve yanmış atık gazı da (iç borudan) dışarıya tahliye eden Hermetik tip kombiler vardır.

Ayrıca bu kombiler klasik kombiler ve yoğuşmalı kombiler olarak da ikiye ayrılırlar. Ferroli Kombi Sersimizden çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğinizi söylemek isterim. Servisimizin ekibi her konuda yanınızda olacak ve bilgi verecektir.

Ferroli Kombi servisi olarak kombi bakımı yaptırmanın, cihazınızı uzun süre kullanımınızda ve tamir gerektiren durumlar oluşmaması için önemli olduğunun altını çizmek isteriz. Düzenli bakım yaptırmanız şarttır. Normal şartlarda her kış başlarında kombinize baktırmanız gerekmektedir. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer, ömrü kısalır ve kısa sürede bozulur. Kombiler genellikle açık alan yerlerde bulunurlar. Uzun süre kullanılmayan kombi kir kaplar. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir. Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar.

Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza etkiler. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmayacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız. Uzun süre kullanılmayan kombi bakımı yaptırılmadıysa, bozulması da olasıdır. Kombinin bakımı ve tamiri uzman teknik servis tarafından yapılması gereklidir. Kombinizde sorun olduğunu düşündüğünüzde yapmanız gerekenler vardır. Bu sayede cihazınıza servis hizmeti gerekip gerektirmediğini anlayabilirsiniz. Sorunun elektrik tesisatında mı, kalorifer tesisatında mı gaz şebekesinden mi yoksa kombiden mi kaynaklandığını anlayabilirsiniz.

Cihazında kontrol etmeniz gereken durumların başında cihaza gaz gelip gelmediğinin kontrol etmek vardır. Cihazınızın yazlık kışlık ayarlarını kontrol edin. Elektrik bağlantısını ve sigortasını kontrol edin. Su vanalarının açık olup olmadığı kontrol edin. Su basıncının yeterli olup olmadığı kontrol edin (Standart 1-1,5 bar arası). Baca borusunun yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Bunların hepsini kontrol ettikten sonra herhangi birinde sorun varsa kombinizin tamire ihtiyacı var demektir.

Ferroli Kombi Servisimize yapacağınız çağrı doğrultusunda, en kısa sürede uzman teknik ekibimizi adresinize yönlendirebiliriz. Yedek parça ihtiyacında servis tarafınıza ücret bilgisi verdikten sonra siparişi gerçekleştirir. Sizin onayınızı aldıktan sonra parça getirtilir. Kombinin sökülmesi ve yetkili servise götürülmesi gereken durumlarda da ücretlendirme yapılmaktadır.

Ferroli marka kombiniz için yetkilendirilmemiş kişiler tarafından yapılacak işlemler sonucunda oluşacak arıza ve hasarlar Ferroli sorumluluğunda olmayacaktır. Bu yüzden Ferroli Kombi tamiri için mutlaka Ferroli Kombi servisimizi aramalısınız. Ferroli'nin ısıtma-soğutma sektöründeki yarım yüzyılı aşkın tecrübesi mevcuttur.1989 yılında bu yana Türkiye pazarında bulunan ve bu pazarda satış yapan Ferroli A.Ş., ısıtma (kombi) sektöründe hatırı sayılır bir kurum olarak saygınlık kazanmıştır. Ürünlerinin her zaman arkasında durup, güvencesi altında bulundurmaktadır.