Kombi sıcak su ve ısınmak için kullanılan doğal gazı enerjiye çeviren cihazdır. Kombi doğalgazla çalıştığı ve kokusuz olduğu için bakımının mutlaka her yıl yapılması gerekir. Aksi halde hayatımızı tehlikeye atabiliriz. Bakımı yapılmayan kombiler gaz sızdırarak zehirlenmenize hatta hayatınızı kaybetmenize sebep olabilir. Ataşehir Demir Döküm kombi servisi olarak kombiniz Ataşehir Demir Döküm markalı ise kombinizin bakımını arayın biz yapalım.

Kombiler merkezi ve her dairenin ayrı ve sadece su ısınması ve ocak için olanları vardır. Bireysel kombiler hem ısınmak için hem de sıcak su ve ocak için kullanılır. Kombi her dairenin kendisine ait olur. Avantajları her istediğimiz zaman kullanabiliriz, istediğimiz odayı yakıp, istediğimiz odayı kapatabilirsiniz. Doğal gaz faturasından tasarruf etmiş olursunuz. Kötü yanı ise oturdunuz yerde herkes bazı odaların kaloriferlerini yakmadığı için ısınma problemi olur alt ve üstte bulunan odaların kaloriferleri yanmıyorsa o odalar daha zor ısınır.

Merkezi kombiler ise bütün apartmanın ısınması merkezi olarak bodrum katlara kurulan kombiyle sağlanır. Merkezi ısınmada kombi evde yoktur, fakat sıcak su ve ocak için ayrı bir kombi bulunur. Avantajları merkezden idare edildiği için odalardaki kaloriferleri kapatma gibi bir sansımız bulunmadığı için ısınma problemi yaşamayız. Her yer aynı sıcaklıkta olur. Dez avantajları ise doğuda ve güneyde bulunan yerler daha sıcak olurken, batı ve kuzeyde bulunan daireler daha soğuk olur. Dolayısıyla güneş alan tarafta evi bulunanlar daha fazla doğal gaz faturası ödemiş olur.

Son zamanlarda bazı apartmanlar ısıölçer taktırarak herkes ne kadar yaktıysa o kadar ödemektedirler. Bütün odalara ısıölçer takılarak her odanın ısınması için ne kadar enerji kullanıldığı ölçülmektedir. Bu soruna böyle bir çözüm buldular ve haksızlık ortadan kalkmış oldu. Artık herkes ne kadar yaktıysa o kadar fatura ödemektedirler. Başka ısınma yöntemini kullananlar da sadece sıcak su ve ocak içinde kombi taktırabilirler.  Ataşehir Demir Döküm kombi servisi olarak bütün bu kombilerin bakımını yapmaktayız.

Kombilerin altı ayda ya da en azından yılda bir kez bakımının yapılması gerekir. Bakım sırasında kaloriferlerin ve kombinin filtresi temizlemekteyiz. İçine birikmiş olan pisliklerden arındığı için kalorifer daha iyi ısıtır ve doğal gaz faturası çok daha az gelir. Kombinizin montajını ve ilk kullanımını mutlaka yetkili servise yaptırın. Ataşehir Demir Döküm kombi servisi dışında kimse müdahale edemez. Ayrıca doğal gaz kokusuz olduğu için zehirli gaz kaçağının anlaşılması da zordur.

Bakım sırasında böyle bir problemi olup olmadığı da anlaşılır. Kombinizde ses, hafif sarımsak kokusuna benzer bir koku hissederseniz hemen servisimizi arayın asla kendiniz müdahale etmeyin. Doğal gaz vanasını kapatarak kombinin bulunduğu yeri havalandırın, ateş yakmayın, fişleri prize sokup çıkartmayın, prizlere dokunmayın, elektriği açıp kapatmayın, sigara içmeyin, evdekileri dışarı çıkarın, telefon ve zili kullanmayın. Alo 187 telefon numarasını arayarak haber verin. Havalandırmalarınızı hiçbir şekilde kapatmayın.  Bacalı doğal gaz kullananların bacalarını periyodik olarak temizletmesi yasal sorumluluktur.

Yer işgal etmez, depoya gerek yoktur. Kombilerinizde bir arıza olduğu zamanda Ataşehir Demir Döküm kombi tamiri yapan servislere bildirmeniz yeterlidir. Kombi bakımı, tamiri ihmale gelmez.  Mutlaka yetkili, servislere yaptırılmalıdır. Bütün farklı marka kombilerin bakımı farklıdır. Bu yüzden kombinizin markası hangisi ise o servisi arayarak kombinizin bakımını tamirini yaptırın.